Co warto wiedzieć o korektorze pod oczy?

Co warto wiedzieć o korektorze pod oczy?Uwodzicielskie spojrzenie to sprawdzony kobiecy atrybut, który potrafi zjednać jej otoczenie. Trudno jednak popisywać się nim, gdy nasze oczy są podkrążone i widocznie zmęczone. Na szczęście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby poprawić tego rodzaju niedostatki. Pomocny z pewnością okaże się korektor pod oczy, choć jego skuteczność jest w dużej mierze uzależniona od trafności dokonanego przez nas wyboru.

Jak używać korektora?

Może się wydawać, że kobiety nie powinny mieć większego problemu z właściwym wykorzystaniem korektora pod oczy. Tymczasem okazuje się, że również te zagadnienie budzi sporo kontrowersji. Pamiętajmy więc, że po korektor sięga się przede wszystkim wówczas, gdy dąży się do zatuszowania nieestetycznych, ciemnych cieni pojawiających się pod oczami. Oczywiście, należy mieć na uwadze to, że skóra w okolicach oczu jest szczególnie wrażliwa, jedno z podstawowych zaleceń mówi więc o tym, aby nie naciągać jej podczas nakładania korektora. Najlepiej koncentrować się więc na zewnętrznym kąciku oka, a następnie kierować się ku jego wewnętrznej części. Dobrze jest też zachować delikatność podczas stosowania korektora i wklepywać go używając w tym celu jedynie opuszków palców.

Jaki kolor korektora wybrać?

Nie każdy korektor pod oczy przynosi oczekiwane przez nas rezultaty. Nierzadko same jesteśmy przy tym winne, nie przywiązujemy bowiem odpowiednio dużej wagi do jego koloru. Co do zasady, powinien być on o jeden odcień jaśniejszy niż kolor stosowanego przez nas podkładu. Jeśli jest on zbyt jasny lub zbyt ciemny, może się okazać, że nie będzie wcale pełnił charakterystycznej dla siebie funkcji maskującej. Przeciwnie, cienie mogą okazać się jeszcze bardziej widoczne niż przed jego zastosowaniem i to nawet pomimo tego, że sam korektor pochodzi z kolekcji firmowanej przez jednego z renomowanych producentów.

Podczas zakupu dobrze jest też pamiętać o tym, że korektor może wywoływać reakcje uczuleniowe. W naszym własnym interesie leży więc sięganie po kosmetyk z możliwie jak najbardziej naturalnym składem.

Wypróbuj korektory Lirene: https://lirene.pl/produkty/korektory/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *